Preventivní zdravotní programy pro zaměstnance

Zdravá výživa

Zdravá výživa

Vyvážený stravovací a pitný režim přímo ovlivňuje fyzický i psychický stav zaměstnance, který se přímo odráží na jeho výkonnosti a spokojenosti v práci. Jelikož je pro výsledný efekt klíčový přenos poznatků do každodenního života, pracujeme s běžnými potravinami a jednoduše proveditelnými změnami. Nutriční terapeuti přímo reagují na potřeby konkrétního zaměstnance a nabízejí např. úpravu jídelníčku a stravovacích návyků tak, aby zlepšení jeho života bylo postupné a ne drastické.

Prvním krokem je zjištění aktuálního složení těla. Při měření na impedanční váze InBody zjistíme nejen celkovou tělesnou hmotnost, ale také doplňující informace, jako je body mass index, procentuální index tělesného tuku, rozložení svalů, poměr objemu boků a pasu a bazální metabolismus. Výsledky jsou poté interpretovány nutričním terapeutem, který poskytne i další doporučení.

Měření vč. interpretace výsledků trvá cca 30 min, jedná se o individuální aktivitu prováděnou naboso v civilním oblečení. Pro sledování změn a správného postupu doporučujeme provádět měření každé dva měsíce. Objednatel zajistí diskrétní místnost o rozměrech od 5m2.

Kromě individuálních terapií jsou vhodné také skupinové workshopy. Workshop Vyvážená nutrice vysvětluje problematiku diet, představuje nové trendy ve stravě a poskytne účastníkům mnoho tipů na vyvážené jídlo i jeho časové rozložení. Workshop Strava pro děti vysvětluje rodičům vhodné potraviny pro děti tak, aby už od raného věku měly nastavený správný výživový režim. Pro sportovce je určen workshop Strava pro sportovce, který radí, co jíst před a po výkonu, věnuje se výživovým doplňkům a upozorňuje na případné chyby, které začínající sportovci v jídelníčku dělají.

Workshopy jsou vedeny nutričním terapeutem a jsou vhodné pro 12 zaměstnanců, trvají 55 min. Workshopy jsou vhodným doplňkem Měření stavby těla a interpretace výsledků. Aktivitu je vhodné opakovat v průběhu roku 2 - 3x z důvodu rozdílného stravování ve studených a teplých měsících. Objednavatel zajišťuje místnost o rozměrech 25m2, flipchart / whiteboard a dataprojektor.