Preventivní zdravotní programy pro zaměstnance

Rehabilitace

Rehabilitace

Kancelářská práce je dnes většinou spojena s každodenní činností v sedě za počítačem. V mnoha případech je pak situace ještě více komplikována nevhodně nastaveným pracovním prostředím.

To bohužel vede ke zvýšenému zatížení oblasti zad, krční páteře, ramen i celých horních končetin. Není tedy náhodou, že právě záněty karpálních tunelů, bolesti zad a krku a úporné migrény patří k nejčastějším symptomům sedavého zaměstnání.

Jedním z možných řešení těchto problémů je program individuální rehabilitace přímo na pracovišti.

Naši zkušení terapeuti nejprve proberou s zaměstnanci jejich problémy s pohybovým ústrojím způsobené nejen pracovním prostředím, ale i nevhodnými zvyky z běžného života. Poté posoudí jejich stav a nabídnou jim nejvhodnější rehabilitační řešení, kterým může být klasická masáž, která uleví celému tělu, cílená masáž ramen a šíje, zaměřující se na nejvíce zatěžované partie, lymfodrenážní masáž, která zmenší otoky problematických partií, nebo třeba reflexní terapie, která přes spouštěcí body uvolní přetížené oblasti a podpoří přirozené auto opravné procesy lidského těla. Další formou pomoci může být rehabilitace s ukázkou uvolňovacích a kompenzačních cviků vhodných pro svalstvo dané partie.

Délka každé individuální terapie je 25 až 40 min, frekvence většinou 4x ročně, vše záleží na potřebách a možnostech objednavatele.

Individuální rehabilitaci poskytujeme za použití vlastního vybavení a pomůcek. Ze strany objednavatele je třeba zajistit pouze příjemně vytopenou diskrétní místnost o rozměrech min. 4x3 m2, kde bude možné rozložit masérské lehátko (běžně využíváme např. zasedací místnosti se staženými roletami).