Preventivní zdravotní programy pro zaměstnance

Pohyb

Pohyb

Pohybová aktivita je důležitou součástí zdravého životního stylu. Faktem je, že pro lidský organismus je pohyb v kombinaci s vyváženou stravou nejúčinnější způsob, jak si udržet dobrou kondici. Mimo to má spoustu příjemných účinků, které prospívají lidskému tělu a psychice.

Pravidelná pohybová aktivita má blahodárný vliv na náš zdravotní stav. Dlouhodobě zlepšuje imunitu, zvyšuje kapacitu plic a podporuje srdeční činnost. Navíc se při fyzické aktivitě v těle vyplavují specifické látky, díky nimž se po cvičení cítíme jako znovuzrození a máme energie na rozdávání.

Ne nadarmo se proto říká, že pohyb prospívá tělu i duši.

MediAct nabízí Workshopy kompenzačního cvičení, které přinesou úlevu přetěžovaným částem těla, Cvičení s vlastním tělem, které je nejpřirozenější formou posilování a může být dobrou alternativou ke každodenní rozcvičce, Nordic walking, což je efektivnější varianta chůze, kdy se díky využití hůlek zapojuje i horní část těla, Běh, Jógu a Fitness jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé, nebo Cvičení s pěnovými válci, které zasahuje i do oblasti regenerace.

Další variantou jsou individuální sportovní konzultace, které jsou určeny pro zaměstnance, kteří chtějí začít s pohybem, ale nevědí, jak na to. Druhou zájmovou skupinou jsou zaměstnanci, kteří již sportují, ale chtějí dosáhnout vyššího sportovního cíle. Trenér pak takovým zaměstnancům poradí jak si ozvláštnit a zpříjemnit trénink zařazením nových prvků do cvičící rutiny a zvýšit svoji výkonnost.

Pohybové a sportovní aktivity jsou vedeny zkušenými trenéry či fyzioterapeuty. Pro zaměstnance je vhodné sportovní a pohodlné oblečení. Aktivity jsou v délce 25 - 115 min. v závislosti na zvolené činnosti. Ideální velikost skupiny je kolem 15-ti zaměstnanců. Četnost sportovních aktivit doporučujeme dle možností objednavatele. Objednavatel zajišťuje pro cvičení vyklizenou místnost o minimálních rozměrech 25m2, při dobrém počasí se venkovní aktivity realizují venku v okolí budovy zaměstnavatele.