Preventivní zdravotní programy pro zaměstnance

Odborné lékařství

Odborné lékařství

Dobré zdraví je základem kvalitního života. Zároveň platí, že dobrou informovaností o příčinách a příznacích specifických chorob mohou zaměstnanci předejít dlouhodobým zdravotním problémům a zamezit delší pracovní neschopnosti. Prevence je mnohem efektivnější, pokud víme, na co upnout svoji pozornost, co sledovat a jak v případě konkrétních zjištění postupovat.

V rámci skupinových workshopů se zaměstnanci dozvědí více o nejčastějších rizikových faktorech dané oblasti a také o tom, jak jim předcházet.

Nabízíme nejen workshopy se všeobecnou lékařskou tematikou, ale i ty více specializované - např. workshop dermatologie se věnuje otázkám prevence onemocnění kůže, která je největším orgánem lidského těla. Měli bychom tedy věnovat větší pozornost změnám nejen na kůži, ale i na pokožce vlasů a nehtů. Účastníkům jsou také vysvětleny zásady správné péče o pleť vč. problematiky opalování a výběru vhodných ochranných prostředků a kosmetiky. Workshop dentální hygieny pak vysvětlí, že bezvadnou dentální hygienou lze předcházet vzniku mnoha onemocnění, jako jsou např. infekce horních cest dýchacích.

Workshop také provede zaměstnance správnými technikami čištění zubů a mezizubních prostor a poradí, jaké pomůcky si vybrat pro správnou ústní hygienu a jak je používat. V nabídce máme workshopy i z dalších oblastí a v případě zájmu jsme připraveni nabídnout workshopy na míru.

Workshopy jsou vedeny odborníky v menších skupinách v maximálním počtu 8-10 zaměstnanců, délka workshopu je 55 min. Objednavatel zajišťuje místnost o velikosti 20m2 s dataprojektorem.

Nabízíme také individuální konzultaci se všeobecným nebo odborným lékařem, při které může každý zaměstnanec prodiskutovat svůj stav a získat doporučení k dalším krokům, které jsou pro něj vhodné.

Konzultace probíhají nejčastěji v délce 25 - 30 min a lze je spojit i s provedením základních zdravotních testů. Objednavatel zajišťuje diskrétní místnost o minimální rozloze 5m2. Workshopy i konzultace doporučujeme realizovat 1-2x ročně.