Preventivní zdravotní programy pro zaměstnance

Fyzioterapie

Fyzioterapie

Bolesti zad, hlavy či jiných partií, jsou z velké části u zaměstnanců způsobeny nesprávným držením těla při chůzi, ve stoji, při sedu, nebo nesprávným nastavením pracovního prostředí. Promítají se pak do běžných činností a způsobují podrážděnost, neefektivitu, únavu.

Během skupinových workshopů vysvětlíme zaměstnancům příčiny vzniku nejčastějších problémů a zaměříme se na postupy, jak jim aktivně předcházet.

Skupinový workshop Držení těla vysvětluje zaměstnancům správnou techniku sedu při práci a poradí, jak si pomoci kompenzačními pomůckami ke snížení zátěže na namáhané partie. Workshop Ergonomie pracovního prostředí se pak dotýká tématiky uspořádání pracovní plochy, výšky a natočení monitoru či nastavení pracovní židle. Aktivitu lze provést přímo v prostoru pracovního místa jednotlivých zaměstnanců a zajistit tak ergonomické nastavení pracoviště každého z nich.

Pokud chcete svůj den začít zdravě, nabízíme i krátkou a nenáročnou fyzioterapeutickou rozcvičku, která se zaměřuje se na dynamický sed a kompenzaci nejvíce namáhaných partií těla. Workshop Zdravé dýchání vysvětluje zaměstnancům dýchací techniky, které pomohou k udržení správné postury.

Workshopy jsou vedené zkušenými fyzioterapeuty či lékaři. Jejich délka je 20-55 min, max. kapacita 12 zaměstnanců. Jedná se o interaktivní workshopy, doporučujeme opakování 1x za měsíc. Objednavatel zajišťuje vyklizenou místnost o minimálních rozměrech 25m2.

Další formou pomoci může být individuální fyzioterapie s ukázkou uvolňovacích a posilovacích cviků vhodných pro nejvíce namáhané partie.

Délka každé individuální terapie je 25 až 40 min, frekvence většinou 4x ročně, vše záleží na potřebách a možnostech objednatele. Individuální fyzioterapii poskytujeme za použití vlastního vybavení a pomůcek. Ze strany objednatele je třeba zajistit pouze příjemně vytopenou diskrétní místnost o rozměrech min. 4x3 m2 (běžně využíváme např. zasedacích místností se staženými roletami).